Skip to content

Online Alışveriş İptal & İade Koşulları

İptal Koşulları

İptal etmek istediğiniz siparişiniz ile ilgili talebinizi oluşturmak için sipariş numaranızla birlikte 08508110176 numaralı İletişim Merkezimizi aramanız gerekmektedir. İptal talepleri İletişim Formu üzerinden yapılamamaktadır. 

İptal talepleri yalnızca siparişiniz depomuz tarafından hazırlanmaya başlanmadıysa değerlendirmeye alınabilmektedir. Siparişiniz hazırlanmaya başladığında maalesef iptal işlemi yapılamamaktadır. Böyle durumlarda iade talebi oluşturmanız gerekmektedir.

İade Koşulları:

      1.       Online alışverişlerde iade süresi kaç gündür? 

Web sitemizden yapılan alışverişlerde iade süresi 14 gündür. Bu 14 gün, siparişinizi kargodan teslim aldığınız tarihten itibaren geçerli olmaya başlar ve ürünü geri göndermek için kargoya verdiğiniz tarih baz alınarak ilerlenir.

       2.      Ürünümü hangi şartlarda iade edebilirim?

İade etmek istenilen ürün / ürünler ambalajı açılmamış, ürün koruma bandı çıkartılmamış, denenmemiş, satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş olmalıdır.

Ambalajı açılmadığı takdirde 1 no’lu maddede belirtilen 14 gün içerisinde Cayma Hakkı uyarınca iadenizi yapabilirsiniz.

Ambalajı açılmış, ürün koruma bandı çıkartılmış, satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ürünlerin iadesi kabul edilemeyecek, Alıcı Ödemeli olarak adresinize yeniden kargolanacaktır.

       3.     Ürünümü nasıl iade göndermeliyim?

Ürünleri iade ederken, kargoda hasarlanmaması adına kutu ve hasarlanmayacak iç ambalajlar ile destekleyerek gönderim yapılmalıdır. Tarafımızca gönderilen e-arşiv faturasını iade edeceğiniz ürünle birlikte kutunun içerisinde göndermelisiniz. Aksi takdirde, iadenin kime ait olduğu bilinmediği için ürün geldiği adrese geri gönderilecektir.

       4.      Hangi ürünlerde iade yapılamaz?

Deodorant, göz serumlar ve kavanozdaki ürünler ambalajı açılmamış olsa dahi hijyen sebebi ile iade işlemi yapılamamaktadır. Ambalajı açılan / hasarlanan ve yeniden satılabilirlik özelliğini kaybeden ürünler için de iade işlemi yapılamamaktadır. 

       5.     İadem ne zaman hesabıma geçer?

Ürününüz/ ürünleriniz e-ticaret depomuza ulaştıktan sonra gerekli kontrollerden geçmektedir. İlgili kontroller yapılıp ürünler iadeye uygun bulunup onaylandıktan sonra finansal iade süreci başlamaktadır. İade şartlarına uygun olan ürünlerin iade işlemi 3 ila 5 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır, geri ödemenizin kredi kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlı olmakla birlikte yaklaşık olarak 7 iş günüdür.

İadeniz işlem yaptığınız kredi kartına ve işlem şeklinize bağlı olarak tek seferde ya da taksitli olarak yapılacaktır.

       6.     Anlaşmalı olduğunuz kargo firması dışında farklı bir kargo firması ile iade gönderimi yapabilir miyim?

Online alışverişlerde, iadelerin Yurt içi Kargo  ile gönderiyor olmanız gerekmektedir.

Aksi takdirde farklı bir kargo firması ile “Karşı ödemeli” olarak yapılan gönderiler e-ticaret depomuz tarafından Kabul edilmeyerek, gelen adrese geri gönderilmektedir. Bu şekilde gönderim yapmak istiyor iseniz gönderi ücretini gönderimi yaparken ödemelisiniz.