Skip to content

Sürdürülebilirlik

Cildinize Bakım Yaparken Doğal Ürünler Sayesinde Koruyoruz.

Doğal İçerik

Gün içinde cildimizi bazen güneş ışığı ile, bazen kullandığımız makyaj malzemeleri, bazen de hava kirliliği ile bile birbirinden farklı koşullarla zarar verecek koşullara sokuyoruz. Bunu kendimize ayırabildiğimiz o kısacık sürede, en etkili ürünle bu etkilerdne arındırmaya ve korumaya çalışıyoruz.  Etrafımızda bu kadar sentetik ürün varken, amacımız doğanın bize sunduğu kaynaklarla en etkili çözüme ulaşmak.

Glana’nın varoluş amacı doğal ve etkili formüller geliştirerek, doğadan gelen kaynaklarla cildimizi iyileştirmek ve daha iyi hissetmenizi sağlamak. Ürünlerimizi geliştirirken hammadde kaynaklarımızı özenle seçiyor, içeriklerimizi doğal yağlar, COSMOS* Sertifikalı emülgatörler ve Ecocert* Sertifikalı ürünlerle oluşturuyoruz.

*COSMOS ve Ecocert : İçeriği en az %95 bitkisel, doğal kökenli ya da organik tarım kaynaklı olan ürünlere verilen sertifikalar.

tree_
Recycle_

Geri Dönüştürülmüş Ambalaj

Sorumlu bir marka ve çocuklarımıza daha yaşanabilir bir dünya endişesi taşıyan ebeveyinler olarak, ürünlerimizin ambalajlarına içerikleri kadar önem veriyoruz. Hayalimiz tüm ambalajlarımızın geri dönüştürülmüş cam ve etiketlerle ortaya çıkması idi. Tasarım sürecinde banyo ve duşta kullanılacak ürünlerin cam olmasının güvenlik riski oluşturabileceği kanısına vardık. Bu sebeple bazı ambalajlarda değişikliğe gittik. Bunu yaparken de doğaya en az zarar verecek maddeler olan biyoplastik ve geri dönüştürülmüş plastikler kullanmaya özen gösterdik.  

Etkili Ürün

Ürünlerimizin doğal olması kadar etkili olması da aynı derecede önemli. Ürünlerimizde kırışıklıkları azaltan, renk tonunu eşitleyen, leke oluşuma etki etmesi gibi farklı cilt sorunlarına iyi gelmesi için, bitmeyen bir tutku ve ilk gün heyecanı ile  Ar-Ge çalışmalarımıza aralıksız devam ediyor ve formülasyonlarımızı geliştiriyoruz.

Woman beauty portrait
paraben_free_

Paraben Silikon İçermez

Kullanmayı tercih ettiğimiz içeriklerden, ambalajlara kadar tüm üretim süresi boyunca doğal ürünlere yer veriyor  kullanıyor; silikon, paraben, SLS, SLES, PEG gibi insan sağlığını olumsuz etkileyen içeriklere yer vermiyoruz.