Fiziksel ve kimyasal filtreler, geniş spektrum, UVA ve UVB gibi terminoloji ve SPF 30’a karşı 50’nin ardındaki gizem, güneş kremi seçmeyi sinir bozucu bir süreç haline getirebilir. Gelin bu süreçte size yardımcı olalım.

SPF nedir?

SPF, “güneş koruma faktörü” anlamına gelir. Güneş koruyucunuzun zararlı UVB ışınlarına karşı etkinliğini ölçmek için kullanılır. SPF numarası, güneş ışınlarının cildinizi hem güneş kremi varken hem de güneş kremi olmadan ne kadar sürede kızartacağını anlatır.

Bununla birlikte, bu sayının kesin bir sayı olmadığını, yalnızca bir tahmin olduğunu bilmek önemlidir. İnsanların güneş yanığı elde etme oranları kişiden kişiye değişebilir.

Ayrıca, SPF’in belirli bir güneş kreminin sizi UVA ışınlarından, lekeli cilt ve erken yaşlanma ile ilişkili ışınlardan ne kadar koruyacağını ölçmediğini unutmayın. Bu nedenle, etiketi okurken yalnızca SPF faktörünü değil, “geniş spektrumlu” veya “UVA/UVB” yazıp yazmadığını da kontrol etmeniz çok önemlidir.

SPF 30 ve SPF 50 arasındaki farklılık nedir?

SPF 30 ile SPF 50 arasındaki temel fark, SPF 30’un UVB ışınlarının %97’sini, SPF 50’nin ise UVB ışınlarının %98’ini bloke etmesidir. Bilimin bize güneş ışınlarının zararlı etkileri ve artan cilt kanseri riski hakkında öğrettiklerine göre SPF 15’in sağladığı koruma yeterli değildir. Genellikle çoğu insanın tüm yıl boyunca en az SPF 30 güneş koruyucu kullanması önerilir.

Biz de bu yönergelere dayanarak Glana Renkli Mineral Güneş Kremimizi SPF 30+ olarak formüle ettik (Artı, testlerimizin bize 30’un üzerinde sonuç verdiği anlamına geliyor. Laboratuvar testlerimizde ortalama olarak 37 SPF değeri alındı). Güneş kremimiz hem UVA, hem de UVB ışınlarına karşı korumaya sahiptir. İçeriğindeki niasinamid desteği ile cildinizde leke oluşumunu engeller. Aynı zamanda hassas ciltlerde de ekstra iritasyona sebep olmaz. Glana renk teknolojisi ile tüm cilt tonlarına uygun renkli yapısı ciltte beyaz iz bırakmaz, cilt tonunu eşitler, doğal bir parlaklık verir.

Güneş kremi kullanmak, her yaşta cildinizin görünümünü ve sağlığını korumanın en iyi ve en kolay yollarından biridir. Düzenli olarak kullanılan güneş kremi, güneş yanığı, cilt kanseri ve erken yaşlanmayı önlemeye yardımcı olur. Güneşin UV ışınları güçlüdür ve dışarıda sadece 15 dakika hasara ve potansiyel olarak uzun vadede cilt kanserine neden olmak için yeterlidir.