Cilde İyi Gelen Yağlar

Cilt bakımında yağların yeri oldukça önemlidir. Nemlendirici, canlandırıcı, anti bakteriyel, sıkılaştırıcı ve daha nice farklı etkileriyle pek çok ihtiyaca karşılık verebilen bu doğal içerikleri ve faydalarını sizler için bir araya getirdik.

Hindistancevizi Yağı

Araştırmalar, hindistancevizi yağının anti-bakteriyel, anti-inflamatuar, antioksidan ve yara iyileştirici özelliklere sahip olduğunu göstermektedir. Ayrıca cilt bariyeri onarımında da yardımcı olmaktadır. Düzenli kullanımda cildin nem dengesini sağlamasını destekler.

Tatlı Badem Yağı

Tatlı badem yağının topikal uygulaması ile yaşlanmayı geciktirici etkileri olduğunu öne süren bazı araştırmalar olduğu bilinmektedir. İyileştirici özelliği sayesinde yaraların toparlanmasına ve cilt bariyeri onarımına yardımcı olabilir. Cildin sağlıkla parlamasını sağlar.

Jojoba Yağı

B ve E vitamini zengini olan Jojoba yağı cildi güçlendirir ve esneklik sağlar, cildin nem kaybını önler.

Ylang Ylang Yağı

Antiseptik ve anti bakteriyel bir yağdır. Akne tedavisinde yardımcı olurken, hücreleri yeniler, yağ dengesini sağlar, kırışıklıkları azaltır, ince çizgilerin kaybolmasında rol oynar.

Hodan Yağı

Hodan Yağı, cildin elastikiyetini arttıran kolajen üretimini desteklemektedir. Aynı zamanda cilde dolgunluk veren bu yağ, cilt kırışıklıklarını da giderme konusunda oldukça etkilidir

Çay Ağacı Yağı

Antioksidan etkisi ile alternatiflerini geride bırakan çay ağacı yağı, lekeleri hafifletmede oldukça başarılıdır, deri hücrelerini yeniliyor.

Gül Yağı

Zengin antioksidan özelliğiyle ince çizgi ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olur.

Avokado Yağı

Oleik asit açısından zengin, çok sağlıklı bir yağ olan avokado yağı, A, B3, C, D ve E vitaminlerini içerir. Önemli bir antioksidan kaynağıdır. Cilt lekelerine karşı etkilidir, cildi sıkılaştırır, nemlendirir.

Çay Ağacı Yağı

Antioksidan etkisi ile, akne ve sivilce gibi cilt sorunlarının engellenmesinde etkilidir, oluşmuş olanlarınsa iyileşme sürecini hızlandırır. Cilt lekelerinin yok olmasına yardımcı olur, deri hücrelerini yeniler.

Önemli Uyarılar:

  • Özellikle uçucu yağlar güçlü maddeler olduğundan dikkatli ve bilinçli bir şekilde kullanılmalıdır
  • Kaliteli ve hakiki yağları kullanmanız çok önemlidir.
  • Yağları kullanmadan önce güvenlik uyarılarını ve olası yan etkilerini mutlaka araştırmalısınız.
  • Bir uçucu yağı cildinize ilk defa uygulamadan önce dirseğinizin iç kısmında bir deneme yapın ve 24 saat bekleyin. Hassas veya alerjiye eğiliminiz varsa, bu testin yapılması önemlidir.
  • Alerji, sara veya astım hastalığı olan kişiler, ilaç tedavisi görenler, hamile ve emziren kadınlar uçucu yağları kullanmadan önce bir uzmana başvurmalıdır.
  • Bebekler ve 6 yaş altındaki çocuklar ve hamileler bir uzmana başvurmadan kullanmamalıdır.
  • Gözlere doğrudan uygulanmaz.
  • Uçucu yağlar seyreltilmeden mukozalara uygulanmaz (kulak, burun, ağız, boğaz, mide, bağırsak, vajina ve anüs).