Dünyamızı korumak için neler yapıyoruz.

Doğal, COSMOS ve Ecocert Sertifikalı Ürünler Kullanıyoruz

Her geçen gün yapaylığın arttığı bir dünyada, doğallığı bulma ihtimalimiz gittikçe azalmakta. Kullandığımız her şey sentetik olma yolunda ilerliyor. Bizim alanımızın cilt bakımı olduğunu düşünürsek, her gün cildimizi maruz kaldığı hava kirliliğinden arındırmaya çalışırken neden sentetik ürünler kullanarak daha fazla zarar verelim?
Bizler bunun önüne geçmek için kullandığımız tüm doğal yağlar, hidrosoller, emülgatörler hatta koruyucuya kadar bütün hammaddelerimizi tek tek özenle seçtik.

*COSMOS ve Ecocert : İçeriği en az %95 bitkisel, doğal kökenli ya da organik tarım kaynaklı olan ürünlere verilen sertifikalar.

Geri Dönüştürülmüş Ambalaj Kullanıyoruz

Doğal kaynaklarımızın giderek azaldığı, çevre sorunlarının önemli boyutlara ulaştığı, ambalaj atıklarının geri dönüştürülebilir olmasının ciddi önem taşıdığı günümüz döneminde; her ne kadar doğayı korumak adına tüm ambalajlarımızda geri dönüştürülmüş cam ve etiket kullanacağız diye yola çıksak da, banyo ve duşta kullanılacak ürünlerin cam olmasının insan sağlığına tehdit oluşturacağı kanısına vardık. Bu sebeple bazı ambalajları plastik olarak değiştirmeye karar verdik. Bunu yaparken de doğaya en az zarar verecek maddeler olan biyoplastik ve geri dönüştürülmüş plastikleri seçtik.

Sonuç olarak;

Kullanmayı tercih ettiğimiz içeriklerden, ambalajlara kadar tüm üretim süresi boyunca doğal ürünlere yer veriyor kullanıyor; silikon, paraben, SLS, SLES, PEG gibi insan sağlığını olumsuz etkileyen içeriklere yer vermiyoruz. Çünkü biz bu Dünyanın doğal kaynaklarını ne kadar tasarruflu kullanırsak; gelecek kuşaklar kaynaklardan daha fazla yararlanma olanağı bulacaktır.