Squalan cildimizde bulunun bir yağ çeşidi olan skualenin daha stabil versiyonudur. Zeytinyağının ekstraksiyonu sonucu oluşur, cildi yumuşatmaya ve pürüzsüzleştirmeye yardımcı olur. Yapı olarak cildin kendi ürettiği sebuma çok benzeyen skualan, doğal bir lipit olarak cilt hücrelerinde de üretilir. Bebeklik ve çocukluk döneminde vücutta bol miktarda bulunur fakat 20’li yaşlardan itibaren bu miktar azalmaya başlar. Bu noktada takviye olarak skualan yağlarını günlük cilt bakımı rutinimize eklememiz cildimizin doğal nemini kazanması için iyi bir yöntem olacaktır.

Squalan yağı komedojenik bir yağ değildir, cildimizin doğal sebumuna çok benzediği için kolayca emilir. Bu sayede yağlı ve akneye meyilli ciltler bile rahatlıkla kullanabilir. Ancak kızarıklık ve iltihabı yatıştırmaya yardımcı olduğundan kuru, tahriş olmuş veya hassas cilde sahip olanlar skualan yağından en fazla etkiyi göreceklerdir.

Ayrıca bu süperstar cilt bakım bileşeninden her bölgede yararlanabiliriz çünkü saçlar için de harika! Nemi hapsedebilir ve hafiflik hissi saçınızı ağırlaştırmaz. Kırılmanın önlenmesine ve saç tellerinizin yenilenmesine yardımcı olur, saçınızı daha fazla hasardan korur.